Poręcze schodowe – gwarancja bezpieczeństwa czy subtelny element wystroju?

Strona główna/Blog/Poręcze schodowe – gwarancja bezpieczeństwa czy subtelny element wystroju?

Poręcze schodowe – gwarancja bezpieczeństwa czy subtelny element wystroju?

Montowane przy schodach poręcze mają kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa, wszystkich osób, które z nich korzystają, a w szczególności osób starszych, mających problemy z poruszaniem i potrzebujących oparcia. Dziś, zarówno w obiektach o funkcjach mieszkalnych, jak i biurowych, ciężko wyobrazić sobie rezygnację z poręczy. Dziś, ten zapewniający bezpieczeństwo element schodów, może mieć również duże znaczenie estetyczne i istotnie poprawić wygląd wnętrza budynku i klatek schodowych.

Poręcze schodowe w szerokiej gamie materiałów i kolorów

W przypadku poręczy schodowych na pierwszym miejscu warto postawić funkcjonalność i wygodę. Jednak nie oznacza to, że musimy rezygnować z atrakcyjnego wyglądu. Dobrze wybrana poręcz potrafi znacząco poprawić estetykę budynku.

Poręcze schodowe są dostępne w szerokiej gamie materiałów, odcieni i kształtów. Różnią się wykończeniem. Szczególnie popularne są poręcze ze stali nierdzewnej, wiele osób decyduje się na lekkie i trwałe aluminium, w bardziej eleganckich konstrukcjach można pomyśleć o drewnie. Coraz częściej poręcze łączy się ze szklaną zabudową, która obok poprawy bezpieczeństwa, bardzo dobrze komponuje się wizualnie, szczególnie w nowoczesnych budynkach.

Wybierając rodzaj poręczy należy sobie zadać pytanie, w jakim pomieszczeniu będzie ona umieszczona. Inny typ sprawdzi się w domu, gdzie będziemy stawiać na przytulność (ale też np. dodatkowe zabezpieczenia w sytuacji, gdy mamy mały dzieci lub mieszkamy ze starszymi osobami), a inne w biurze, gdzie lepiej sprawdzi się chłodny, profesjonalny wygląd.

Możemy również eksperymentować z wykończeniem szczebli czy grać zaokrągleniami i prostotą. Możliwości jest co nie miara, a projektanci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej ciekawych konstrukcji, łączących tradycyjną estetykę z nowoczesnością.

Nasza firma posiada w swojej ofercie szeroką gamę poręczy o różnych kolorach i kształtach, wykonanych z różnych materiałów, zawsze najwyższej jakości. Zajmujemy się zarówno ich montażem, jak i projektowaniem i wykonaniem. Realizujemy zamówienia zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia naszej oferty poręczy, które nie tylko uchronią przed upadkiem, ale i będą się atrakcyjnie prezentować.