Kiedy warto zdecydować się na modernizację windy?

Strona główna/Blog/Kiedy warto zdecydować się na modernizację windy?

Kiedy warto zdecydować się na modernizację windy?

Każdy budynek czy pomieszczenie wymaga regularnej konserwacji, a od czasu do czasu także generalnego remontu. Jest to nieuniknione – wszystko się zużywa, a aktualne w danym momencie trendy po latach przemijają. Jednak tym, o tym najczęściej zapomina się w budynku pod kątem modernizacji, jest winda. Kiedy więc warto zdecydować się na ten krok?

Modernizacja windy – kiedy staje się koniecznością?

W Polsce działają tysiące wind, jednak wiele z nich montowanych było jeszcze w zeszłym tysiącleciu. Statystyki pokazują, że około 40 000 z nich wymaga już wymiany. Polskie społeczeństwo starzeje się w tempie, które na tle innych krajów europejskich jest bardzo szybkie. Dlatego też o windy w budynkach mieszkalnych czy użyteczności publicznej powinno się dbać ze szczególną uwagą. Tymczasem można odnieść wrażenie, że jest wprost przeciwnie. Pomimo remontowanych często korytarzy i klatek schodowych, wejście do windy często przenosi nas w lata 90. XX wieku. Dlaczego ten problem jest tak pilny?

Winda, która ma już swoje lata, nie tylko nie wygląda zachęcająco w środku, ale także może stanowić zagrożenie dla jej użytkowników. Jeśli nawet winda jest jednak w dobrym stanie technicznym, jej wnętrze pozostawia często wiele do życzenia. A przecież wygląd windy, tak samo jak wszystkich innych pomieszczeń w budynku, stanowi swoistą wizytówkę jego lokatorów i właścicieli. Dlatego modernizacja windy staje się konieczna także w przypadku firm, biurowców czy dużych przedsiębiorstw, których wizerunek mógłby ucierpieć poprzez staroświecki i zaniedbany wygląd dźwigu. Taka inwestycja w modernizację windy stanowczo podnosi też wartość budynku na rynku nieruchomości.

Modernizacja windy – co możesz osiągnąć?

Choć decyzja o wykonaniu modernizacji windy może nie należeć do najłatwiejszych, efekt końcowy z pewnością przekona Cię, że warto było ją podjąć. Profesjonalna firma zajmująca się wystrojem kabin windowych potrafi całkowicie odmienić wnętrze nawet starszej windy i sprawić, że stanie się ona ekskluzywna oraz nowoczesna. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, takich jak szkło, stal nierdzewna czy laminaty fornirowanie, a także dodatkom w postaci luster czy eleganckich poręczy, nawet przestarzała winda może stać się wyznacznikiem nowych trendów.