Z jakich materiałów wykonywane są nowoczesne schody ruchome?

Strona główna/Blog/Z jakich materiałów wykonywane są nowoczesne schody ruchome?

Z jakich materiałów wykonywane są nowoczesne schody ruchome?

Obecnie niemal w każdej galerii handlowej, dworcu kolejowym znajdują się schody ruchome. Takie urządzenie zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie się między piętrami. Korzystając z nich dużo szybciej i swobodniej dostajemy się na odpowiedni poziom.

Jak działają schody ruchome?

Schody ruchome są urządzeniem transportowym, służą do przewozu osób pomiędzy kondygnacjami budynku. Składają się konstrukcji nośnej oraz stopni i poręczy. W takich schodach ważny jest napęd. Najczęściej jest to zespół napędowy z silnikiem elektrycznym i przekładnią. Silnik elektryczny napędza schody, przekładnia napędza stopnie oraz ruchomą poręcz, łańcuch natomiast napędza stopnie. Poręcz i stopnie poruszają się z taką samą prędkością. Bardzo często mają one wygląd klasycznych schodów, choć czasami przybierają inne formy. Mogą być to platformy najazdowe, półokrągłe schody, schody mogą mieć też mieć różną wysokość. Ważny jest odpowiedni projekt urządzenia, który należy dopasować do miejsca, w którym mają być zamontowane.

Z jakich materiałów można wykonać schody ruchome?

Każdy rodzaj schodów może mieć inną konstrukcję, a co za ty idzie, inne materiały mogą być wykorzystywane do ich produkcji. Obok klasycznego drewna stosowana jest stal, szkło, konglomeraty czy beton architektoniczny. Bardzo ważny jest właściwy dobór materiału, który pozwala na zachowanie trwałości konstrukcji. Istotne jest również dopasowanie ich do pozostałych elementów wystroju pomieszczenia. Kompleksową usługę obejmującą planowanie, wykonanie pomiarów, transport oraz montaż schodów można zamówić w Firmie DeLift. Każde zlecenie powinno być wykonane solidnie i zgodnie z nowoczesnymi trendami. Nowoczesne schody najczęściej wykonywane są ze szkła laminowanego przeźroczystego lub malowanego oraz hartowanego. Tak wykonane schody prezentują się okazale, ale warto podkreślić, że kluczem do sprawnego działania schodów jest odpowiedni dobór oprogramowania i sterowników. Wszystko musi być wykonane zgodnie z normami, a użyte komponenty odpowiednio dobrane do przeznaczenia schodów.