Winda – dyskretna wizytówka każdego publicznego miejsca

Strona główna/Blog/Winda – dyskretna wizytówka każdego publicznego miejsca

Winda – dyskretna wizytówka każdego publicznego miejsca

Nowoczesne obiekty budowlane, centra handlowe, ale również urzędy, instytucje publiczne powinny być otwarte dla wszystkich. Niezwykle ważne jest, aby zmodernizować budynki istniejące, a jednocześnie nowe wybudować tak, aby były one wolne od barier architektonicznych, zwłaszcza jeśli mówimy o obiektach wielokondygnacyjnych. Jak wkomponować windę w budynek by była wizytówką miejsca, a nie szpecącym dodatkiem?

Rodzaje współczesnych wind

Obecnie windy pasażerskie to nowoczesne urządzenia, które napędzane są cichymi silnikami trójfazowymi z magnesami stałymi. Dzięki temu ich praca jest cicha, niemal niesłyszalna i co ważne niezawodna przez długi czas. Obecnie montowane są windy albo ze stali nierdzewnej szczotkowanej, albo szklane, które wyglądają bardzo nowocześnie i nie zaburzają przestrzeni wokół budynku.

Jak zwiększyć atrakcyjny wygląd wind?

Poza nowoczesną konstrukcją i innowacyjnymi rozwiązaniami typu obsługa głosowa, muzyka wewnątrz wind istnieje możliwość zwiększenia atrakcyjności kabin poprzez dobranie ekskluzywnego wystroju czy to samych kabin, portali windowych, czy też schodów ruchomych i poręczy. Indywidualne przybranie wind to obecnie jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych zarówno w przestrzeni publicznej, jak i nowoczesnych biurowcach, czy galeriach handlowych.

Do wyboru są podświetlane sufity, poręcze, lustra, wyświetlacze, kasety wezwań, czy też portale drzwiowe wszystko po to, aby zachwycić klienta, sprawić by miejsce zapadło mu w pamięć. Możliwości zindywidualizowania wind jest sporo. Można wykonać ciekawe grafiki na ścianach, zamieścić logo właściciela firmy, najemcy budynku, praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych, chcąc nadać indywidualny, niepowtarzalny wystrój, podkreślający renomę i klasę miejsca zmiana wystroju windy jest idealnym na do tego celu rozwiązaniem. Indywidualny projekt i profesjonalny montaż gwarantują nietuzinkowe wykończenie każdej przestrzeni w windzie.